עיצוב אתרים: 11 מאפיינים של אתר ידידותי למשתמש

עיצוב אתרים: 11 מאפיינים של אתר ידידותי למשתמש

עסקים רבים טועים בהזנחת השימושיות. השימושיות היא קריטית להצלחתו של אתר כלשהו ולעולם אין להתעלם ממנו. שימושיות טובה יכולה לשפר את ביצועי אתר האינטרנט שלך ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלך. זה יכול גם להגביר את המכירות וההכנסות עבור העסק שלך.

כדי שהאתר שלך יצליח, הוא אמור לא רק להיראות טוב, אלא גם לספק חווית משתמש חלקה למבקרים. זו הסיבה לשימושיות טובה חשובה. זה יבדיל את האתר שלך מהמתחרים שלך.

בעיצוב אתרים שימושיות טובה לאתר היא להקל על המבקרים למצוא את המידע הדרוש להם במהירות ובקלות.

ישנן דרכים רבות לשפר את השימושיות של אתר האינטרנט שלך. מאמר זה בוחן 11 מאפיינים חיוניים של אתר ידידותי למשתמש. המלצות השימושיות הפשוטות הללו יכולות להפוך את אתר האינטרנט שלך ליותר מושך עבור לקוחות ולשפר את סיכויי ההצלחה שלך ברשת.

להלן 12 מאפיינים חיוניים של אתר ידידותי למשתמש.

1. תאימות סלולרית
ככל שיותר ויותר אנשים משתמשים בטלפונים הניידים שלהם כדי לגשת לאינטרנט, יצירת אתר מותאם למובייל הפך להיות הכרח.

השלב הראשון הוא לבדוק כיצד האתר שלך קיים בנייד. אתה יכול להשתמש בבוחן אתרים לנייד של גוגל כדי לגלות זאת. אם לא ניתן לגשת לאתר שלך כרגע בנייד, אתה יכול ליצור גרסה ניידת לאתר שלך בחינם בעזרת בוני אתרים מבוססי אינטרנט לנייד.

אתר ידידותי למשתמש – עיצוב רספונסיבי

2. נגיש לכל המשתמשים
אתר אינטרנט ידידותי למשתמש צריך להיות נגיש לכל אחד כולל עיוורים, מוגבלים או קשישים. משתמשים אלה בדרך כלל משתמשים בקוראי מסך כדי לגשת לאינטרנט. הנחיות הנגישות לאתר 508 מדגישות טכניקות פשוטות לעיצוב אתרים בהן ניתן ליישם כדי לוודא שאפשר לגשת לאתר האינטרנט שלך בקלות על הקוראים על גבי המסך, מה שהופך את האתר שלך לזמין לקהל גדול יותר.

אתר ידידותי למשתמש – נגישות

3. אדריכלות מידע מתוכננת היטב
האופן בו המידע מסודר ומוצג באתר האינטרנט שלך הוא חיוני לשימושיות טובה. עם זאת, לעתים קרובות הוא מוזנח. זה הפך לחשוב עוד יותר כיום שכן אתרים מציעים מגוון רחב של מידע ומשאבים כדי למשוך את שוק היעד שלהם. תכנן בזהירות את קטעי האתר ואת הקטגוריות שלך והציג מידע באופן שקל למשתמשים למצוא. חשוב תמיד מנקודת המבט של המשתמשים שלך. זה חשוב במיוחד אם אתה מציע תוכן רב באתר החברה שלך.

4. תוכן מעוצב היטב שקל לסרוק
משתמש האינטרנט הממוצע מדפדף בתכנים שבדף אינטרנט במקום לקרוא כל מילה ומילה מלמעלה למטה. משתמשים נוטים לסרוק במהירות דרך חלקים מרכזיים של הדף כדי לקבוע אם זה רלוונטי לצרכים שלהם.

חשוב לעצב את התוכן שלך עם זה בחשבון. שימוש נכון בכותרות, כותרות משנה, פסקאות, כדורים או רשימות עוזרים לפירוק טקסט, ומקלים על הקוראים לסרוק.

5. זמני טעינה מהירה
שום דבר לא מעצבן יותר את מבקרי האתר מאשר אתר אינטרנט שנדרש לטעון זמן רב. למעשה, מהירות איטית היא אחת הסיבות העיקריות לכך שמבקרים עוזבים אתר אינטרנט. ודא שהאתר שלך נטען תוך 4 עד 6 שניות הוא חשוב לשימושיות טובה. זה משפיע גם על דירוג מנועי החיפוש שלך.

אתה יכול להשתמש בכלי חינמי כגון Pingdom כדי לבדוק את המהירות של אתר האינטרנט שלך ולקבל הצעה מה אתה יכול לעשות כדי לשפר את המהירות שלך.

מצאתי שהתוספים והווידג'טים של צד שלישי, כולל מעקב אחר אתרים, מדיה חברתית, הם אחד הגורמים הנפוצים ביותר שמשפיעים על מהירות האתר. נסה להגביל את השימוש בהם ולהשתמש רק באלה שהם הכרחיים בהחלט.

זו גם אחת הסיבות העיקריות לכך שהמבקרים עוזבים את האתר שלך. ציפיות הלקוחות השתנו משמעותית בשנים האחרונות. לקוח טיפוסי יחכה מספר שניות לטעינת העמוד שלו, לאחר מכן סביר להניח שהוא ינווט הלאה לאתר של מתחרה שלא יבקר שוב.

אתר ידידותי למשתמש – מהירות

6. עקביות בדפדפן
ניתן להתעלם מהתאמה של הדפדפנים בקלות. אפילו אתרי האינטרנט של כמה מהחברות המוכרות ביותר סובלים מבעיה זו בגלל הזנחה. זה רע למיתוג ומשפיע לרעה על השימושיות באתר.

אף על פי שהדפדפנים המודרניים התפתחו ונעשו יעילים יותר, עדיין קיימים חוסר עקביות ביחס לאופן בו אתר אינטרנט מתפרש על ידי דפדפנים שונים. חשוב להבטיח שהאתר שלך יופיע ויתנהג בעקביות בכל הדפדפנים העיקריים כמו Chrome, Internet Explorer, Firefox, Safari ואופרה. דברים פשוטים כאלה מגדירים אתר מעוצב באופן מקצועי מלבד השאר.

7. ניווט אפקטיבי
ניווט טוב הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בשימושיות באתר. תפריטי HTML או JavaScript פשוטים נוטים לעבוד בצורה הטובה ביותר ונראים עקביים בכל הדפדפנים והפלטפורמות.

חשוב לא פחות שהניווט יהיה נטול עומס. נסה להגביל את מספר פריטי התפריט ככל האפשר. תפריט נפתח או ניווט משנה עשויים לעבוד טוב יותר באתר גדול עם קטעים ודפים רבים.

קידום בספריות DHTML וספרי JavaScript כמו מוטולים ואייאקס פתח גם את הדלתות לאפשרויות חדשות רבות ליצירת מערכות ניווט חדשניות. התבונן בדוגמה של Mashable למטה.

אתר ידידותי למשתמש – ניווט טוב

יש ניווט יותר מתפריט. להלן כמה היבטים נוספים שיש לקחת בחשבון:

תכונה טובה לחיפוש.
מספר דרכים לחקור תוכן, למשל העליונה המובילה, המחירים הכי פופולריים, וכו '.
עמוד 404 מותאם אישית.
קישור פנימי טוב
כותרת עליונה ותחתונה אינפורמטיבית
8. טיפול טוב בשגיאות
טיפול טוב בשגיאות ותיאור הודעות על המסך חשובים מאוד לשימושיות טובה. עם זאת, לעתים קרובות הוא מתעלם. טיפול נכון בשגיאות ברמת קוד מבטיח שהאתר יציב ונטול באגים. הצגת הודעת השגיאה הנכונה משפרת את חווית המשתמש ואת השימושיות הכללית.

אתר ידידותי למשתמש – שגיאות מוטבעות

9. סימון תקף וקוד נקי
אתר שמקפיד על שיטות העבודה והסטנדרטים הטובים ביותר לעיצוב אתרים הוא לרוב אמין יותר ואמין. זה גם מבטיח שהאתר יטען מהר יותר וייראה עקבי בכל הדפדפנים והמכשירים. זה גם מקל על איתור בעיות ופתרון בעיות אם עולה הצורך.

10. סכמת צבע מנוגדת
הניגוד הנכון בין רקע האתר לתוכן הוא אחד העקרונות הבסיסיים ביותר אך החשובים ביותר לעיצוב אתרים שאסור להתעלם מהם. ניגודיות טובה בין רקע לטקסט למשל טקסט שחור על רקע לבן הופך את התוכן שלך לקריא וקל לקריאה. חוסר ניגודיות, לעומת זאת, מקשה מאוד על המבקרים לקרוא את התוכן שלך.

אתר ידידותי למשתמש – ניגודי צבע

11. טפסים שמישים
טפסים הם מרכיב חשוב מאוד באתרים עסקיים. הם מאפשרים למשתמשים ליצור אינטראקציה עם האתר. טפסים שימושיים מאוד גם ליצירת לידים לעסק.

בכדי להפיק את המרב מהאתר שלך, חשוב לוודא שהטפסים קלים לשימוש ונגישים לכולם.

אתר ידידותי למשתמש – טפסים שמישים

הנה כמה עצות:

השתמש בתוויות נכונות עבור כל השדות
עקוב אחר עקרונות עיצוב טובים
נסה להקטין את מספר השדות למינימום
הציעו טיפים והצעות
הצגת הודעה על המסך בסיום
השתמש באימות נכון
סיכום
השימושיות באתר ממלאת תפקיד חיוני בהצלחתו של אתר. שימושיות טובה עוזרת לספק חוויה חלקה למבקרים ומשפרת את סיכויי ההצלחה שלך. זה אחד הגורמים שמבדיל אתר מעוצב באופן מקצועי מלבד השאר. להלן 11 מאפייני שימושיות שעל כל אתר אינטרנט להציג. זה יכול לעזור להפוך את אתר האינטרנט שלך להצלחה.

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

WhatsApp me
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו